Bukmacherzy z najlepszymi kursami – który najlepszy?

Zaangażowanie się w zakłady bukmacherskie wymaga od nas odpowiedniego podejścia, ale i zapoznania się z pewnymi podstawami, które mogą pomóc na każdym z etapów typowania. Istnieją bowiem takie rzeczy, które wpływają na wszystko – od budowania własnych typów, przez szukanie bukmachera dla siebie, na wysokości potencjalnych wygranych kończąc. Jedną z tych rzeczy są kursy bukmacherskie. Który bukmacher ma najwyższe kursy na zakłady sportowe?

gdzie najwyższe kursy bukmacherskie
Bukmacherzy z najlepszymi kursami – który najlepszy?

O kursach słyszał praktycznie każdy, kto choć trochę interesuje się tematyką zakładów wzajemnych, ale i ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli z nimi do czynienia. Choć jednak ich pojęcie nie jest nikomu obce, ze znaczeniem jest już inaczej. Czym zatem są kursy bukmacherskie, jak działają i co warto wiedzieć na ich temat? O tym wszystkim zamierzamy powiedzieć w naszym dzisiejszym poradniku.

Czym są kursy bukmacherskie i jak działają?

Kursy bukmacherskie to inaczej specjalne współczynniki, które wskazują na opłacalność konkretnego rynku na zakłady bukmacherskie. Działają niczym mnożnik, którego używa się w towarzystwie naszej stawki do obliczenia tego, ile będzie wynosić potencjalna wygrana płynąca z postawienia na konkretny rynek bukmacherski. Zasada działania kursu bukmacherskiego jest prosta i można zaprezentować ją na wzorze podobnym do poniższego:

  • POTENCJALNA WYGRANA = kurs bukmacherski * (stawka – podatek od gier i zakładów)

Kursy bukmacherskie są ustalane indywidualnie przez każdego bukmachera na podstawie wielu różnych wytycznych. Operatorzy za ich pośrednictwem dają poniekąd znać, która z drużyn ma według z nich większe szanse na zwycięstwo, a która posiada je znacznie mniejsze. Mniejszy kurs to zarazem mniejsza potencjalna wygrana – im bliżej mu zatem do 1.00 (to kurs neutralny, nie powodujący żadnej wygranej), tym mniej można zarobić.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Bukmacherzy w Polsce oczywiście wykorzystują to na swoją korzyść. Przy użyciu kursów starają się zachęcić użytkowników do podejmowania znacznie większego ryzyka (większe kursy dla mniej prawdopodobnych zdarzeń), a tym stawiającym na pewniaki dając wygrać znacznie mniej.

Należy pamiętać, że kursy są czymś szalenie dynamicznym – potrafią zmieniać się nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. Zakład zawierany po wybranym kursie będzie rozliczony właśnie po nim – nawet jeśli kurs w międzyczasie ulegnie zmianie. Na korzyść lub niekorzyść obstawiającego.

superbet najlepsi bukmacherzy
Nowa promocja w Superbet z kodem: BETONLINE

Co warto wiedzieć na temat kursów bukmacherskich?

Choć kursy bukmacherskie są czymś, czego schemat działania bardzo łatwo jest zrozumieć, początkujący typujący mogą z tym mieć problem. Nic dziwnego – zakłady bukmacherskie wymagają bowiem pojęcia wielu rzeczy, z którymi do tej pory nie miało się do czynienia. Poniżej przedstawiamy kilka z tych faktów, ciekawostek i rzeczy godnych uwagi, które pomogą nie tylko zrozumieć schemat działania kursów bukmacherskich, ale też wykorzystać je na własną korzyść.

  • W kursach bukmacherskich liczy się nawet setna (druga po przecinku) wartość. Załóżmy bowiem, że stawiamy 100 złotych na wybrany przez siebie rynek bukmacherski. Stawiając go po kursie 1.31, zarobimy na wygranej 131 złotych. Jeżeli jednak postawimy ten sam zakład u bukmachera proponującego kurs 1.39, wtedy nasza wygrana będzie równa 139 złotych. Różnice będą tym bardziej widoczne, im większa będzie nasza stawka, dlatego obstawianie niskich kursów zwykle nie jest opłacalne.
  • Pamiętajmy, że od stawki zawsze pobierany jest podatek. Dopiero po jego pobraniu obliczana jest potencjalna wygrana (dokładnie tak, jak przedstawiliśmy to wcześniej we wzorze).
Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz
  • Wszyscy bukmacherzy online oferują okienko podglądu kuponu. Jeżeli więc mamy wątpliwości na temat tego, jak działają kursy, dodajmy wybrany rynek i zacznijmy bawić się stawką. System dynamicznie będzie nam zmieniał potencjalną wygraną. Możemy to zrobić również bez zalogowania się u bukmachera Fortuna czy innego legalnego w Polsce.
  • Najlepiej jest wybrać bukmachera z lepszymi kursami. Z tym jednak, że są one dynamiczne, więc przy wyborze bukmachera musimy szczególnie uważać. W dalszej części poradnika podpowiemy, jak wybrać bukmachera dla siebie.
  • Kursy ustalane są ręcznie. Bukmacherom przy ich ustalaniu często zdarzają się pomyłki. Możemy je bezlitośnie wykorzystywać – pamiętajmy, że kupony nie są cofane przez bukmachera. Nawet jeśli zawrzemy je po kuriozalnym, bardzo dla niego niekorzystnym kursie.
sts poker legalnie w polsce
Bonus bez ryzyka na gry karciane w Betgames STS
  • Rozważmy opłacalność każdego rynku bukmacherskiego. Jeśli kurs jest zbliżony do 1.00, może być dla nas nieopłacalny – nawet jeśli wygramy, nasza wygrana zostanie pomniejszona o wartość podatku. Tak naprawdę więc możemy nawet na tym stracić.
  • Kursy zmieniają się jeszcze bardziej dynamicznie w spotkaniach na żywo. Pamiętajmy o tym i wchodźmy w zakład dopiero wtedy, gdy będą stały na odpowiadającym nam poziomie.

Bukmacherzy – jak wybrać tego, który zaoferuje najlepsze kursy?

Kursy bukmacherskie są czymś bardzo istotnym, co przy wyborze bukmachera powinno grać pierwsze skrzypce (i być ważniejsze nawet od promocji i bonusów bukmacherskich). Jak zatem wybrać takiego bukmachera, który zaoferuje te najlepsze? Jak złożyć konto u bukmachera i dodatkowo mieć z tego większe bonusy na start?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Przede wszystkim skupmy się na dyscyplinie, którą rzeczywiście będziemy chcieli obstawiać. Nie każdy bukmacher specjalizuje się w każdym istniejącym sporcie – dlatego też powinniśmy być w tym precyzyjni. Mając już tę dyscyplinę, wybierzmy konkretne rozgrywki w jej obrębie i wybierzmy kilku bukmacherów, których będziemy ze sobą porównywać. Koniecznie sprawdźmy oferowane przez nich kursy nie tylko na najbliższe spotkanie, ale i następne (na przykład z następnej kolejki), jeśli tylko jest dostępne, do tego idealnie nadaje się ranking najlepszych bukmacherów. Najlepiej będzie też spojrzeć na kursy archiwalne (można to zrobić w statystykach), by porównać, który z buków jest obiektywnie najlepszy, a który wyraźnie odstaje od innych – na swoją niekorzyść lub korzyść. W ten sposób często można zagwarantować sobie znacznie wyższe potencjalne wygrane.

Pamiętajmy: aby mieć możliwość wybierania najlepszych kursów na każde kolejne spotkanie, najlepiej dla nas będzie założyć własne konto nie u jednego, a u kilku różnych operatorów zakładów wzajemnych. My z naszej strony polecamy rejestrację u tych najbardziej znanych, najlepszych i po prostu najbardziej konkurencyjnych. Wtedy też będziemy wybierać pomiędzy kilkoma solidnymi i opłacalnymi ofertami.

5 / 5. Ocen: 5

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy