Czy obstawianie niskich kursów jest opłacalne?

Zależy Ci na tym, aby regularnie poprawiać stan własnego konta w firmach bukmacherskich? Są typerzy grający bardzo wysokie notowania wystawiane przez oddsmakerów… Niektórzy zaś idą zupełnie inną drogą. Typują bowiem dość niskie kursy. Czy ma to jednak sens?

obstawianie niskich kursów
Czy obstawianie niskich kursów jest opłacalne?

W sporcie nie ma pewniaków

Wiele osób zakłada, że w sporcie jest multum klubów oraz zawodników, którzy na pewno za każdym razem wygrają swoje spotkania albo pojedynki. Należy od razu zaznaczyć, że taka sytuacja nie ma jednak miejsca. Warto zatem od razu przestać myśleć o tym w ten sposób. Na skutek tego unikniesz potem wielu rozczarowań. Wystarczy, jak nie wierzysz, prześledzić rozmaite wyniki sportowe – biorąc pod lupę dyscypliny indywidualne oraz drużynowe. Zawsze zdarzają się niespodzianki w piłce nożnej czy innych sportach. Można nawet powiedzieć, że z roku na rok jest ich coraz więcej. W pewnym sensie poziom drużyn oraz zawodników nieco bardziej się wyrównuje.

W Polsce zdecydowanie najbardziej popularnym sportem jest piłka nożna. Na tę dyscyplinę jest zatem posyłanych statystycznie najwięcej zakładów. Warto wiedzieć, że w tym sporcie także oczywiście nie brakuje wielu niespodzianek. Każda topowa drużyna w sezonie 2021/22 zanotowała już minimum kilka wpadek. Nie wspominamy zaś o tej sprawie przypadkowo. Są bowiem osoby, które chcą obstawiać w zakładach bukmacherskich relatywnie niskie kursy. Na takich właśnie pewniaków. Uważają, że jak np. postawią na Real Madryt, Barcelonę, Bayern Monachium itp. to na pewno zainkasują pieniądze. Tak to jednak niestety nie działa.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nie brakuje niespodzianek i tym samym przegranych kuponów w profesjonalnych bukach internetowych. Jeśli ktoś nastawia się zatem mentalnie, że wystarczy tylko typować na faworytów po kursie 1,20, to szybko przekona się, że nie jest to do końca dobra strategia. Co jakiś czas faworyci bowiem niespodziewanie zawodzą. A potem odrabianie strat będzie bardzo mozolne – przy takich właśnie notowaniach…

Jakich kursów nie należy typować u bukmacherów?

Nie ma jednej, złotej zasady, której należy się bezwzględnie trzymać. Są jednak pewne wskazówki, które bardzo ułatwiają granie i tym samym wygrywanie pieniędzy u bukmachera. Przyjmuje się, że nie powinno się typować zakładów o kursie mniejszym niż 1,50. Chcesz obstawiać na Twojego ulubionego zawodnika? Kurs wynosi np. tylko 1,30? Załóżmy, że zagrasz dziesięć takich zakładów. Każdy za 10 PLN. Ile musisz trafić, aby wyjść na plus? Nawet minimalny? Aż dziewięć tego typu kuponów. Możesz sobie w takim rozrachunku pozwolić tylko na jedną przegraną. Jeśli zaś np. nie wejdą Ci dwa kupony, to już jesteś na minusie. Nie jest to zatem do końca dobra strategia. Trzeba bowiem trafiać praktycznie non stop, aby wychodzić na swoje.

betfan zakłady bukmacherskie
Polski bukmacher online Betfan oferta bonusów

Z jednej strony to obciążające psychicznie. Przez to analizowanie wydarzeń sportowych jest znacznie bardziej utrudnione. W końcu każdy typer ma świadomość tego, że nie ma zbyt dużego pola do popełniania błędów. Z drugiej strony w zakładach bukmacherskich często zdarzają się niespodzianki. Nie brakuje bardzo zaskakujących rozstrzygnięć. Nawet biorąc pod uwagę bardzo niskie kursy bukmacherskie. Dlatego w dłuższej perspektywie taka taktyka nie jest do końca rentowna.

Czy warto obstawiać taśmy z niskimi kursami?

Inni wybierają tę strategię. Grają niskie kursy, ale nie decydują się na single albo duble. Tworzą taśmy. Są to natomiast kupony akumulowane składające się nawet z kilkudziesięciu wydarzeń. Czy taka strategia ma sens? Po raz kolejny trzeba odpowiedzieć przecząco na to pytanie. Generalnie typowanie taśm, pod rozmaitymi postaciami, to zawsze prosta droga do tego, by przegrywać własne pieniądze. Jeśli nie grasz żadnym systemem, to musisz liczyć się z tym, że wystarczy tylko jedno pudło, aby konkretny kupon akumulowany okazał się przegrany. A jak już wiesz, o niespodzianki nie jest łatwo.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Nawet zakładając stosunkowo niskie kursy. Stosując tego typu strategię też nie da się długofalowo zarabiać. Trzymaj się zatem z daleka od taśm. Nie jest ważne, czy kupony akumulowane tego typu będą składały się z wydarzeń o niskich, średnich, czy bardzo wysokich kursów…

Kursy i stawki powinny być ze sobą dobrane

Pamiętaj o tym, by Twój gameplan był odpowiedni. M.in. pod kątem dopasowania stawek oraz kursów. Chodzi o to, żeby przy określonej skuteczności wychodzić na swoje i tym samym zarabiać pieniądze w zakładach bukmacherskich. Chcesz typować na początek płaską stawką? To bardzo dobra taktyka dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie hazardu. Jeśli będziesz grał wydarzenia np. o kursie minimalnym 2,35, to przy skuteczności 50% zawsze będziesz na plusie. To oznacza, że wystarczy trafiać jedynie co drugi kupon solo albo akumulowany, aby nie dokładać do interesu. Możesz to oczywiście dowolnie modyfikować pod siebie.

Zasada jest na tym polu prosta. Im większa skuteczność, tym można grać niższe kursy (a i tak być na plusie). Nieprzypadkowo nowym graczom poleca się, aby na początek typowali na sucho. Dzięki temu można lepiej dobrać potem plan na grę. Już za prawdziwe pieniądze. Na pewno nie ma sensu grać zbyt niskich kursów oraz taśm.

5 / 5. Ocen: 4

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy