Czy warto zakładać własny punkt bukmacherski?

A może warto pomyśleć nad prywatnym punktem bukmacherskim? W jaki sposób można go założyć? Jakie są najważniejsze wymagania? O czym pamiętać, decydując się na takie lokalizacje? O tym wszystkim dowiesz się z naszego poradnika.

własny punkt bukmacherski
Czy warto zakładać własny punkt bukmacherski?

Dla większości możliwy jest jedynie model franczyzowy

Generalnie można pracować pod własnym szyldem. Dla zdecydowanej większości osób jest to jednak praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o sprawy finansowe. Warto wiedzieć, że założenie własnego bukmachera to koszt rzędu… kilku milionów złotych. Tyle mniej więcej trzeba mieć na sam start. A przecież do tego dochodzą kolejne inwestycje, prawda? Jest to zatem opcja tak naprawdę tylko dla nielicznych. To jednak nie oznacza, że nie można prowadzić własnego punktu bukmacherskiego.

Jakie są alternatywy? Chodzi o model franczyzowy. Na czym to wszystko polega jednak w praktyce? W tym temacie możesz prowadzić np. punkt Fortuny. Oczywiście, na samym początku trzeba dogadać się z przedstawicielem konkretnego bukmachera. Nie jest bowiem tak, że każdy wniosek jest rozpatrywany pozytywnie. Jakie są wymagania? To m.in. konieczność prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Osoba zainteresowana takim biznesem nie może być karana itd. Ważne jest także miejsce. Trzeba bowiem wiedzieć, że osoby podejmujące ostateczne decyzje w tym temacie zwracają uwagę chociażby na liczbę mieszkańców.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Nie da się ukryć, że większa popularność danego punktu jest możliwa do uzyskania w Krakowie niż np. w mniejszych miejscowościach, prawda? A ma to znaczenie dla głównego podmiotu. Wszak w modelu franczyzowym bukmacher udostępnia nie tylko markę. Specjaliści zajmują się także przygotowaniem lokalu, zapewniają urządzenia do przedstawiania oferty, komputery do zatwierdzania kuponów itp. Nie jest zatem tak, że tylko ajent ponosi ryzyko. Tak samo jest z bukmacherami.

Jaka jest prowizja w zakładach bukmacherskich?

Model franczyzowy ma niewątpliwie swoje plusy i minusy. Nie da się ukryć, że wypromowanie zupełnie nowego bukmachera nie jest proste. Szczególnie teraz. Wszak konkurencja na rynku bukmacherskim jest generalnie bardzo łatwo dostrzegalna. A tutaj mamy gotowy produkt, który jest znany Klientom. Fachowcy zapewniają nie tylko wyposażenie lokalu we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Dodatkowo są to osoby, które gwarantują szkolenia. Na ich barkach w dużej mierze ciąży także np. promowanie konkretnego lokalu… Ogólnie można liczyć na pomoc fachowców, którzy nie zostawiają ajentów w potrzebie. A prowadzenie własnego punktu bukmacherskiego (przynajmniej na początku) wcale nie jest takie proste.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl155 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto jednak zauważyć, że model franczyzowy ma też swoje minusy. Chyba największym z nich jest prowizja. To opłata, jaką należy uiszczać za możliwość prowadzenia konkretnego punktu bukmacherskiego. Niektóre firmy wymagają wkładu startowego i kaucji zwrotnej. Zawsze trzeba zaś płacić (co miesiąc) prowizję. W tym aspekcie wyodrębniamy kilka opcji. Czasami prowizja jest naliczana od obrotu, a czasami tylko od zysku. Warto podkreślić, że jej wartość może być zmienna w zależności od liczby kuponów na zakłady sportowe, sporty wirtualne, czy typów granych w trybie live itp. Dużym minusem jest fakt, że osoby prowadzące własne punkty bukmacherskie (w oparciu o ten model) otrzymują tylko około 10%. Trzeba zatem liczyć na spore zainteresowanie konkretnymi usługami, by każdego kolejnego miesiąca wychodzić na swoje.

Gdzie założyć własny punkt bukmacherski?

Aby zarabiać na tym biznesie (co wcale nie jest takie proste, jak komuś może wydawać się na samym początku) musi być wybrana odpowiednia lokalizacja. Wstępna selekcja jest prowadzona już przez osoby reprezentujące bukmacherów. Nie ma zatem możliwości, by np. punkt został otwarty w małej wsi itp. Sam ajent także musi mocno zastanowić się nad tym zagadnieniem. Co jest szczególnie istotne? To, by punkt bukmacherski znajdował się w miejscu, gdzie zasadniczo nie brakuje ludzi.

ewinner obstawianie za darmo
Darmowe obstawianie z bonusem bez ryzyka w eWinner

Na co się zatem zdecydować? Dobrym wyborem są galerie handlowe lub lokalizacje niedaleko takich właśnie miejsc. Nie brakuje punktów tego typu, które są usytuowane na osiedlach. Warto pomyśleć o takich lokalizacjach, które będą często odwiedzane przez osoby zainteresowane sportem i oczywiście zakładami bukmacherskimi. Nic zatem dziwnego, że takich punktów nie brakuje niedaleko klubów, siłowni, sklepów itp.

Często właściciele działają na kilku frontach

Z racji tego, że prowizja oferowana przez firmy bukmacherskie nie jest szczególnie duża, nie brakuje ajentów, którzy starają się oferować dodatkowo szereg innych usług. Czy jest to możliwe? Tak, aczkolwiek trzeba oczywiście skontaktować się z przedstawicielami konkretnego bukmachera. Najlepiej, by dodatkowe usługi były związane ze sportem i zakładami. Nie może dziwić, że takich punktów nie brakuje zatem np. w barach, gdzie są puszczane mecze, pojedynki na korcie itp. Nie ma bowiem przeszkód, by zdecydować się na automaty. Dzięki temu gracze będą mogli samodzielnie zawierać zakłady, co nie będzie czasochłonne dla osób pracujących w danym miejscu.

4.2 / 5. Ocen: 5

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy