Jak obstawiać biegi sprinterskie? Typowanie lekkiej atletyki

Dla wielu typerów lekka atletyka to czas na duże zarobki u bukmacherów, a Ty lubisz sobie od czasu do czasu zobaczyć zawody lekkoatletyczne? Szczególnie interesują Cię biegi sprinterskie? Okazuje się, że nowoczesne, idące z duchem czasu firmy bukmacherskie w Polsce bardzo często oferują rozmaite zakłady na takie wydarzenia. Jak je typować, by po ich rozliczeniu stan konta się powiększył?

biegi sprinterskie obstawianie
Jak obstawiać biegi sprinterskie u bukmacherów?

Obecna forma zawodników

Największą popularnością cieszą się biegi na 100 m. Najlepsi w tej dyscyplinie zyskują globalną sławę. Przekonał się o tym chociażby Usain Bolt, który niejednokrotnie zdołał pobiec w czasie dużo niższym niż 10 sekund. Duży ruch na takich rynkach sprawia, że firmy bukmacherskie oferują sporo zakładów. Nie tylko tych podstawowych, ale także pobocznych. Jak to wszystko jednak obstawiać, by w historii było potem dużo więcej zielonych rozstrzygnięć niż czerwonych?

Przede wszystkim liczy się obecna forma. Największa niewiadoma to starty na początku sezonu. Z tego względu odradzamy typowanie takich właśnie zawodów. Ciężko bowiem przewidzieć, jaka będzie dyspozycja konkretnego sprintera. A jego wyniki np. sprzed kilku albo kilkunastu miesięcy nie mają aż tak dużego znaczenia. Poza tym w takim okresie sezonu zawodnicy odczuwają jeszcze skutki okresu przygotowawczego. W związku z tym początek sezonu lepiej przeznaczyć na dokładne obserwowanie i analizowanie. Potem będzie o wiele łatwiej wytypować finalne rozstrzygnięcia.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jak sprawdzić formę? Analizując wyniki z poprzednich startów. Warto brać pod uwagę jednak maksymalnie tylko kilka występów wstecz. Nie ma sensu skupiać się na tym, co było np. kilka lub kilkanaście miesięcy temu. O czym jeszcze nie można zapominać? Dobrze jest zauważyć, w jakim kierunku zmierza forma konkretnego zawodnika. Czasami tendencja jest zwyżkowa. Wtedy można oczekiwać, że rezultaty danego sprintera będą coraz lepsze i lepsze. Jeśli natomiast konkretny zawodnik miał dobry początek sezonu, ale ostatnio jego wyniki są coraz słabsze, to nie typowalibyśmy go np. na triumfatora biegu, czy całych zawodów…

Imprezy docelowe są zawsze najważniejsze

Obstawiając biegi sprinterskie czy ogólnie lekką atletykę trzeba skoncentrować się także na tym czynniku. W każdym roku kalendarzowym jest zawsze jakaś impreza docelowa. Najważniejsze są oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Niektórzy przygotowują się przez kilka lat przede wszystkim po to, by pokazać swój cały potencjał na tej właśnie imprezie. Istotne są także Mistrzostwa Świata, a dopiero potem Mistrzostwa Europy itp. Nie da się ukryć, że dla zawodników liczy się nie tylko prestiż, ale także pieniądze.

Warto zatem sprawdzić, które zawody są dobrze opłacane. Tam najlepsi dają z siebie wszystko, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe. Zawodnikom nie brakuje motywacji także w czasie wspomnianych już Igrzysk Olimpijskich, czy Mistrzostw Świata. Pieniądze to jedno, a medale na tych imprezach to szansa na to, by na zawsze zapisać się na kartach historii. Dla niektórych ważne są też inne profity. Np. Polacy mogą liczyć na specjalne emerytury, gdy uda im się zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich. Jeśli chcesz uniknąć wielu niespodzianek, to typuj przede wszystkim takie właśnie imprezy.

betfan zakłady bukmacherskie
Polski bukmacher online Betfan oferta bonusów

Pamiętaj, że w innych momentach sezonu motywacje zawodników są różne. Jak to wygląda w praktyce? Niektóre zawody są traktowane bardziej jako kolejna, bardziej istotna, jednostka treningowa. Warto na pewno słuchać wywiady oraz przeglądać artykuły związane z konkretnymi sprinterami. Między wierszami można wyczytać, jak dany zawodnik podchodzi do zawodów, na jakim etapie są jego przygotowania itp.

Dokładna analiza konkurencji

Należy dokładnie sprawdzać nie tylko jednego zawodnika, ale tak naprawdę całą stawkę. W biegach sprinterskich bierze udział zazwyczaj ośmiu rywali. Najłatwiej obstawia się finały na wielkich imprezach. Dlaczego? Gracze wiedzą, że nikt nie będzie odpuszczał. Każdy będzie bowiem zmotywowany na 100%. Można też bazować na rozmaitych wynikach z poprzednich części sezonu itd. Nieco trudniej obstawia się chociażby kwalifikacje. Tam najlepsi często odpuszczają. Oczywiście, przechodzą dalej, aczkolwiek nie biegną na maksimum swoich możliwości, co jest jak najbardziej w tym temacie zrozumiałe. Zależy im przede wszystkim na awansie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Należy dokładnie sprawdzać nie tylko jednego zawodnika, ale tak naprawdę całą stawkę. W biegach sprinterskich bierze udział zazwyczaj ośmiu rywali. Najłatwiej obstawia się finały na wielkich imprezach. Dlaczego? Gracze wiedzą, że nikt nie będzie odpuszczał. Każdy będzie bowiem zmotywowany na 100%. Można też bazować na rozmaitych wynikach z poprzednich części sezonu itd. Nieco trudniej obstawia się chociażby kwalifikacje. Tam najlepsi często odpuszczają. Oczywiście, przechodzą dalej, aczkolwiek nie biegną na maksimum swoich możliwości, co jest jak najbardziej w tym temacie zrozumiałe. Zależy im przede wszystkim na awansie.

Uzyskane miejsce i czas mają tak naprawdę drugorzędne znaczenie. Warto zatem wziąć ten czynnik pod uwagę. Jak zaś szybko można porównać poszczególnych zawodników? Np. pod kątem najlepszego rezultatu uzyskanego w ostatnim czasie. Warto zatem poszukać informacji na ten temat. Dobrze jest też oglądać biegi eliminacyjne. Dzięki temu będziesz widział, kto biegnie na 100%, a kto odpuszcza i może osiągnąć o wiele lepszy wynik już w starciu finałowym.

Pogoda także ma wpływ na uzyskiwane wyniki

W firmach bukmacherskich można obstawiać nie tylko zakłady na triumfatora biegu, całych zawodów, czy typy h2h. Co jeszcze jest dostępne? To zakłady over/under pod względem uzyskanego czasu przez zwycięzcę. Jeśli zawody odbywają się na otwartej przestrzeni, to warunki pogodowe mają spore znaczenie. Duży upał nie sprzyja dobrym wynikom. Tak samo, jak obfity deszcz i wiatr wiejący w twarz sprinterom itp. Takie kwestie również powinny być zatem dokładnie zweryfikowane.

0 / 5. Ocen: 0

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy