Na czym polega stawkowanie procentowe w zakładach bukmacherskich?

Bierzecie sobie do serca rozmaite wskazówki dotyczące grania w firmach bukmacherskich i interesują porady dla typerów? Na pewno ważna sprawa związana z tym tematem odnosi się również do sposobu stawkowania. Czym cechuje się model procentowy? Jakie ma najważniejsze walory? Czy w przypadku tego sposobu stawkowania występują zaś jakiekolwiek mankamenty?

system stawkowania procentowego
Czy system stawkowania procentowego w zakładach bukmacherskich jest opłacalny?

Jaka powinna być maksymalna stawka na zakład?

Dla wielu typerów to bardzo istotne pytanie. Trzeba podkreślić, że obecnie nie brakuje zaś chętnych, którzy rejestrują swoje konta w firmach bukmacherskich. Za ile grać? Na pewno nie powinno się zbyt mocno szarżować. Szczególnie na początku, kiedy jeszcze nie mamy odpowiednio dużo wiedzy, jak i cennego doświadczenia. Przyjmuje się, że warto typować zatem jedynie maksymalnie za 2% posiadanego obecnie kapitału. Dlaczego jednak ten wskaźnik jest na tak relatywnie niskim poziomie? Z rozmaitych względów. Chodzi o to, żeby przede wszystkim zabezpieczyć swoje pieniądze. Tutaj matematyka jest prosta.

Musiałbyś przegrać 50 razy z kolei, żeby po prostu zbankrutować. W związku z tym ryzyko wystąpienia takiej właśnie niekorzystnej sytuacji jest relatywnie niewielkie. Jeśli będziesz zaś stosował odpowiednie strategie, to uda Ci się sukcesywnie pomnażać własne oszczędności. Pamiętaj, by nie nastawiać się na gigantyczne wygrane już od samego początku. Niektórzy popełniają ten błąd i graja np. za 50% posiadanego kapitału. W wyniku przegranej (która jest przecież możliwa) droga do bankructwa jest wówczas bardzo prosta. Bukmacherka to zaś nie sprint, a maraton. Lepiej wygrywać mniej, ale częściej i dodatkowo regularnie. Jeśli zatem posiadasz na swoim koncie 1000 PLN, to stawka na kupon nie powinna przekraczać 20 PLN.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

W przypadku tego modelu stawkowania kwoty mogą być różne. Wszystko tak naprawdę zależy od aktualnego stanu konta. Inna ważna sprawa dotyczy zaś liczby spotkań na kuponie. Zawodowi typerzy grają maksymalnie jedno-dwa zdarzenia. To nieprzypadkowe, ponieważ taka liczba meczów jest optymalna. Dzięki temu masz większe prawdopodobieństwo, że będziesz regularnie wygrywać pieniądze.

Czym cechuje się stawkowanie procentowe?

Coraz więcej osób decyduje się grać właśnie przy pomocy tego modelu gry. Czym jednak cechuje się w praktyce stawkowanie modulowane? Na pewno warto zaznaczyć, że tutaj stawki na konkretne kupony w dużej mierze zależą od obecnego stanu konta. Nie jest to jednak klasyczna modulacja. Załóżmy, że na samym początku masz na koncie 1000 PLN. Wtedy Twoja stawka (na pierwszy poziom) powinna wynosić nie więcej jak 20 PLN. Co dzieje się dalej? Jeśli uda Ci się wygrać, to wtedy kolejna stawka będzie już większa.

To zrozumiałe, ponieważ na Twoim koncie będzie po prostu więcej gotówki. Masz w tym momencie 1035 PLN? W takim położeniu możesz postawić już za 20.7 PLN. Jeśli jednak powinie Ci się noga i przegrasz na pierwszym poziomie, to stawka (na kolejnym etapie) będzie mniejsza. Wtedy będzie wynosiła 2% z 980 PLN, czyli dokładnie 19.6 PLN.

betfan zakłady bukmacherskie
Polski bukmacher online Betfan oferta bonusów

Małe ryzyko bankructwa to duża zaleta tego systemu

Bardzo dużą zaletą tego systemu jest to, że mocno zabezpieczamy zainwestowane pieniądze. Tak naprawdę zawsze zaś powinno się o tym myśleć w pierwszej kolejności. Musiałaby przydarzyć się naprawdę czarna seria, by na naszym koncie pojawiło się 0 PLN. Z jednej strony jest to zatem system, który dobrze zabezpiecza nas przed ryzykiem druzgocącej porażki. Z drugiej strony można liczyć na systematyczne powiększanie stanu konta. Trzeba jednak zaznaczyć, że sporo tutaj zależy od selekcji typów.

Jest to zatem model gry przeznaczony bardziej dla osób zaawansowanych, które potrafią dokładnie przeanalizować ofertę danego bukmachera internetowego. Jeśli chodzi o kursy, to mogą one być rożne. Rekomenduje się jednak, aby grać kursy minimum 1.50 i nie większe niż 4.00. Nie ma bowiem sensu na siłę szukać niespodzianek. Jeśli chcesz zagrać relatywnie wysoki kurs, to tylko wtedy, kiedy rzeczywiście widzisz spore szanse na powodzenie. Staranna selekcja typów oraz kursów pozwoli Ci zaś regularnie zarabiać pieniądze.

sts poker legalnie w polsce
Bonus bez depozytu na gry karciane w Betgames STS

Jakie są wady systemu stawkowania procentowego?

Nie da się ukryć, że stawkowanie procentowe jest przede wszystkim przeznaczone dla osób, które mają już pewne doświadczenie w zakładach bukmacherskich. Początkujący powinni zatem zdecydować się na coś innego. Np. dobrym wyborem jest tak zwana płaska stawka. Jeśli czujesz się na siłach i wiesz, że będziesz w stanie odpowiednio selekcjonować typy, to spokojnie możesz postawić właśnie na stawkowanie procentowe. Są osoby, które narzekają na relatywnie niewielkie profity. Trzeba jednak podkreślić, że lepiej wygrywać mniej, lecz częściej.

Można też dokonać pewnych modyfikacji, jeśli wygrane nie do końca przypadają Ci do gustu. Na czym się skoncentrować? Możesz np. nieco zwiększyć grane kursy. Pamiętaj jednak o tym, by grane wydarzenia były dobrze przemyślane i starannie przeanalizowane. Poza tym można nieco zwiększyć współczynnik. Zaleca się rzecz jasna, by grać za maksymalnie 2% kapitału. Możesz jednak (jeśli idzie Ci naprawdę dobrze w zakładach bukmacherskich) zwiększyć ten parametr np. do 5%.  

0 / 5. Ocen: 0

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy