Programy lojalnościowe u bukmacherów – jak z nich korzystać?

Już od dawna naturalnym jest, że polscy bukmacherzy stawiają na jak najatrakcyjniejsze bonusy. Zazwyczaj kierowane są one do nowych graczy i służą przekonaniu ich do rejestracji w obrębie konkretnego serwisu bukmacherskiego. Oferta promocyjna nie zamyka się jednak wyłącznie w obrębie tak zwanych bonusów powitalnych, a zatem tych przeznaczonych właśnie dla świeżo rejestrujących się typerów. Najlepsi bukmacherzy coraz częściej wcielają do swojej oferty tak zwane programy lojalnościowe. Jak jednak z nich korzystać, by tylko na nich zyskiwać? Jakie są ich rodzaje? O tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

fortuna program lojalnościowy vip
Programy lojalnościowe u bukmacherów – jak z nich korzystać?

Podstawowe rodzaje programów lojalnościowych

Legalni bukmacherzy w zgoła odmienny sposób podchodzą do tematu programów lojalnościowych. Już na samym początku warto zaznaczyć, że nie każdy jest za tym rodzajem promowania stałych użytkowników. Wielu operatorów zamiast tego organizuje okazjonalne akcje promocyjne, zazwyczaj takie powiązane z większym wydarzeniem sportowym. Mimo wszystko jednak dziś coraz więcej uwagi przykuwa nie tylko pozyskiwanie klienta, ale i zachowywanie go przy sobie. To właśnie programy lojalnościowe radzą sobie z tym najlepiej. Poniżej prezentujemy główne ich rodzaje, które definiują sposób zdobywania punktów. Każdy program bowiem bazuje na ich zbieraniu – z tym jednak, że na nieco innych zasadach i z innymi sposobami na ich spożytkowanie. Po założeniu konta u bukmachera gracz ma do dyspozycji nawet kilka takich programów.

  • Zdobywanie punktów poprzez każdy kolejny zakład – jest to zdecydowanie najczęstszy model, w którym każdy zakład promowany jest punktami, zależnymi zwykle od stawki. Doskonałym przykładem takiego programu jest ten oferowany przez bukmachera Fortuna, który za każde wydane na zakład 2 złote przyznaje równo 1 punkt w swoim programie lojalnościowym.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

  • Zdobywanie punktów przez doładowywanie konta – mniej popularny wariant, promujący punktami każdą wpłatę, również zależnie od jej wartości.
  • Zdobywanie punktów przez wykonywanie zadań, a zatem w  sposób ustalony przez bukmachera na dany dzień, miesiąc czy tydzień. Widać tutaj pewne zróżnicowanie.

Oczywiście punkty gromadzone w ramach programów lojalnościowych można pożytkować. Profesjonalne buki internetowe jak popularna Fortuna pozwala wydawać je na freebety oraz cashbacki. eTOTO z kolei podchodzi do tego bardziej innowacyjnie, na każdy dzień tygodnia proponując inny bonus – od freebetów, przez bonusy od wpłaty, aż po możliwość jednodniowej gry bez podatku. Tak właściwie wszystko tutaj zależy od kreatywności konkretnego operatora.

Jak skorzystać z programu lojalnościowego?

Choć sam model użytkowania programu lojalnościowego może różnić się między różnymi bukmacherami, zazwyczaj wygląda dość podobnie. Podstawą jest w nim rejestracja w serwisie internetowym konkretnego operatora, a często i zweryfikowanie własnego konta (najlepsi bukmacherzy tego nie wymagają). Rejestracja najczęściej jest równoznaczna z udziałem w programie lojalnościowym. Wciąż jednak wielu bukmacherów wymaga przejścia na jego podstronę i wyrażenia chęci udziału w nim. Dzieje się to jednak sporadycznie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Punkty są dodawane do konta po spełnieniu pewnych wymagań, zależnych od konkretnego bukmachera. Można je zbierać przez dowolną ilość czasu i spożytkować w wybranym przez siebie momencie.

Strefa VIP – programy lojalnościowe dla najlepszych obstawiających

Nie każdy bukmacher zdecydował się na skierowanie swojego programu lojalnościowego do wszystkich klientów. Dla wielu operatorów jest to przywilej, z którego mogą korzystać wyłącznie najlepsi typujący – tacy, którzy wyróżniają się aktywnością i zaangażowaniem w grę, a często i tacy, którzy po prostu wydają najwięcej na typowanie. STS i eWinner na przykład przygotowali swoje własne strefy VIP, do których ludzie są zapraszani indywidualnie. Nie ma szans, by samodzielnie uzyskać do nich dostęp – trzeba zostać wybranym.

Strefy VIP mają to do siebie, że przynoszą uczestniczącym w nich typerom korzyści znacznie wykraczające poza tak zwany standard. Oznacza to, że mogą oni liczyć nie tylko na preferencyjne warunki obstawiania (w tym większe kursy). Pozbywają się oni limitu gry na wysokiej stawce, a ponadto najczęściej zyskują możliwość priorytetowej obsługi ze strony dedykowanego pracownika. Co ważne, w STS i eWinner (ale nie tylko w nich) członkowie klubów VIP mogą oglądać darmowe transmisje meczów w większej ich ilości, ale też fizycznie udawać się na spotkania sportowe zorganizowane przez samego bukmachera. W taki sposób można poczuć się rzeczywiście prestiżowo.

sts poker legalnie w polsce
Bonus bez depozytu na gry karciane w Betgames STS

Warto wiedzieć: wielu buków przedstawia listę wymagań związanych z możliwością dostania się do klubu VIP. Warto zapoznać się z nimi, jeśli chce się skorzystać z tej właśnie opcji.

Czy warto patrzeć na programy lojalnościowe?

Bonusy powitalne są kuszące. Potrafią dać dużą sumę pieniędzy niemal bezpośrednio po założeniu konta. Programy lojalnościowe wydają się przy nich bardzo mizerne – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że nie dają zbyt dużo i nie robią tego w  tak natychmiastowy i bezpośredni sposób. Czy zatem tak właściwie warto na nie stawiać? Odpowiedź jest prosta – to zależy. Programy tego typu są świetną opcją dla typujących, którzy zamierzają obstawiać własne typy bukmacherskie częściej, regularnie. Tylko one bowiem będą w stanie czerpać z nich rzeczywiste korzyści.

5 / 5. Ocen: 3

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy