Zalety i wady obstawiania zakładów bukmacherskich online

W dzisiejszych czasach żyjemy bardzo szybko i nie zawsze jest czas na to, aby wykonywać dodatkowe obowiązki, poza tymi, które musimy wykonać. Dotyczy to również wszelkich rozrywek – rodzina i praca potrafią absorbować czas do granic możliwości. Nie inaczej z graczami, którzy lubią obstawiać zakłady bukmacherskie. O ile jeszcze w dawnych czasach Internet nie był tak bardzo rozwinięty i każdy zakład musiał zostać postawiony w naziemnym punkcie, to jednak dziś technologia pozwoliła bukmacherom na otworzenie platform, na których gracze mogą typować wszelkie zdarzenia. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Przekonasz się o tym, jeżeli przeczytasz nasz artykuł.

obstawianie w internecie zalety i wady
Zalety i wady obstawiania zakładów bukmacherskich online

Możliwość zawierania zakładów z każdego miejsca na świecie

Otworzenie się bukmacherów na Internet, a w zasadzie jego wykorzystanie jest dla graczy jak najbardziej na rękę, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że dla bukmacherów również, bo powiększają swoje zyski. W sytuacji, w której wyjeżdżamy w miejsce, w którym nie ma punktu naziemnego, to po prostu nie możemy obstawiać zdarzeń sportowych i nie tylko. Biorąc pod uwagę, że najczęściej wyjeżdżamy poza miasto po ciężkim tygodniu pracy w weekendy, to jak najbardziej warto założyć konto u jednego z bukmacherów i spróbować swoich sił przez Internet.

Typowanie zakładów bukmacherskich przez Internet pozwala na typowanie praktycznie z każdego miejsca na świecie. O ile pobyt u bukmachera Fortuna w punkcie ma swoje ograniczenia, ponieważ jeżeli z niego wyjdziemy, to raczej drugi raz nie wrócimy, to jednak połączenie z siecią daje o wiele większe możliwości. Wyobraź sobie, że jedziesz na długie wakacje, a potencjalnie są interesujące mecze do obstawienia – co zrobisz? Oczywiście, możesz wytypować mecze ze zdecydowanym wyprzedzeniem, jednak musisz mieć świadomość, że sytuacja kadrowa może się zmienić z dnia na dzień bądź też inne czynniki mogą powodować zmiany w kursach. Dlatego dużą zaletą posiadania aplikacji na telefon czy też mobilnych stron internetowych bukmacherów jest to, że można obstawić zdarzenie nawet minutę przed jego rozpoczęciem, gdy są już zaprezentowane składy drużyn.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Szansa na obstawienie zakładów na żywo

Ileż razy byłeś zawiedziony tym, że postawiłeś pieniądze na jakąś drużynę, a ona w trakcie meczu kompletnie zawodzi? Zapewne nie raz, więc zakłady live są doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu można obstawić w dowolnej chwili jedno z wielu zdarzeń. Nie dość, że oglądanie spotkania spowoduje skonstruowanie wniosków, na których będziesz mógł oprzeć swój typ, to w dodatku będziesz mieć większą wiedzę na przyszłość. W taki sposób można zwiększyć swoje szanse na wygranie zakładu.

Ogromną zaletą zakładów na żywo jest ich szybkie rozliczenie, ponieważ następuje ono praktycznie od razu. Oferta na tego typu spotkania live jest zawsze bardzo bogata i można obstawiać nie tylko wydarzenia 1×2, powyżej/poniżej, handicapy i podwójną szansę, ale również niespotykane zakłady jak bramka w danym kwadransie czy też ilość rzutów rożnych. W ten sposób będziesz mieć większą kontrolę nad obstawionym przez ciebie zakładem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czasem może się zdarzyć, że nie zdążysz obstawić zakładu przedmeczowego, ponieważ masz wiele obowiązków – zakłady na żywo są więc dla ciebie doskonałą alternatywą, która pozwoli na obstawienie spotkania niezależnie od tego jaka jest minuta. Warto powiedzieć, że może się okazać, że kurs na faworyta cały czas rośnie do góry wraz z upływem meczu bądź też przegrywa, ale czujesz, że za chwilę odrobi stratę i przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę – właśnie dlatego trzeba dać szansę zakładom live!

Brak konieczności stania w kolejkach

Pamiętasz te czasy, gdy przychodziłeś do punktu bukmacherskiego i musiałeś stać w długich kolejkach, a już za chwilę miało się rozpocząć spotkanie na twoim jeszcze nieobstawionym kuponie? Jest to sytuacja, z którą do dziś mierzą się gracze w punktach naziemnych, aczkolwiek wskutek rozwoju aplikacji mobilnych i większej ilości bukmacherów, pozbyto się tego problemu, chociaż on zawsze będzie w mniejszym czy też w większym stopniu.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Posiadanie aplikacji na telefon, czy też obstawianie za pomocą innego urządzenia pozwala na oszczędzenie własnego czasu, jak również można to robić siedząc w wygodnie w fotelu. Nie trzeba zajmować kolejki lub też przepychać się między ludźmi i prosić się o to, żeby można było obstawić dane zdarzenie. O ile starsze osoby często nie korzystają z takich aplikacji i Internetu, to jednak młode osoby wybierają taką opcję, bo jest po prostu wygodniejsze. Aby udać się do punktu, to trzeba poświęcić swój czas, a jak to się mówi „czas to pieniądz” i nie każdy zawsze zdąży po to, by obstawić dane wydarzenia sportowe.

Łatwiejsze uzależnienie się

Niestety, pomimo szeregu zalet, które posiadają zakłady na żywo, to jednak ich obstawianie zawsze jest obwarowane pewnym ryzykiem. O ile zwykły wypad do bukmachera raczej robi się raz w przeciągu dnia, bo nikomu nie chce się robić długich wycieczek tam i z powrotem, to jednak zakłady live zawsze są pod ręką. O ile dla roztropnych graczy to świetne rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu oraz komfort, to jednak znacząco zaciera się granica pomiędzy bezpieczeństwem a uzależnieniem. Przecież to takie proste – przelać 10 zł i obstawiać przez długi czas. Nie ma żadnych problemów z kolejnymi wpłatami, ponieważ wystarczy tylko zlecić depozyt i pieniądze w okna mgnieniu są na koncie gracza.

sts poker legalnie w polsce
Bonus bez depozytu na gry karciane w Betgames STS

Należy zachować odpowiedni balans przy obstawianiu przez Internet, bo nigdy nie ma się pojęcia co się stanie. Trzeba mieć w głowie wszelkie konsekwencje, które wiążą się z posiadaniem aplikacji mobilnej w telefonie i stałego połączenia z Internetem. Jeżeli czujesz, że możesz stracić duże pieniądze i sama myśl o obstawieniu zakładów jest wszechobecna, to jednak lepiej będzie gdy nie będziesz pobierać aplikacji i zakładać kont u bukmacherów przez Internet.

Uzależnienie od hazardu jest jednym z męczących, ponieważ myśli uzależnionego kręcą się tylko i wyłącznie wokół tego, co za chwilę obstawić. O ile na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku i gracz jest sprawny na ciele i umyśle, to jednak najważniejszą myślą jest włączenie aplikacji i przelanie kolejnych pieniędzy. W ten sposób niszczą się związki oraz stosunki z rodziną i bliskimi.

Bycie zależnym od dostępu do Internetu

Zakłady bukmacherskie w formie stacjonarnej zawsze mają jeden plus – są dostępne cały czas w momencie otwarcia punktu. Niestety, szczególnie w mniejszych miejscowościach zdarzają się sytuacje, w których to działanie nadajników jest ograniczane z powodu pogody i w takiej sytuacji nie ma możliwości postawienia zakładu. Warto zatem rozważyć czy wcześniejsza wizyta w tzw. „ziemniaku”, czyli udanie się do punktu nie jest lepszym rozwiązaniem.

Co prawda przeważnie nie mamy problemów z dostępem do Internetu, natomiast zdarza się nam wyjeżdżać poza miasto i w takiej sytuacji może być słabszy zasięg, a to z pewnością będzie mieć wpływ na jakość połączenia, a czasami zdarza się, że podczas obstawiania zakładów live jest potrzebny pośpiech, bo dynamika w niektórych dyscyplinach jest przeogromna i kursy zmieniają się w okna mgnieniu.

5 / 5. Ocen: 5

NAJLEPSI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy